"Історичний документ": ексміністр Криму розповів про стратегію деокупації

Олександр Лієв вважає, що документ важливий для жителів Криму, яких регулярно лякають "бандерівцями"

"Історичний документ": ексміністр Криму розповів про стратегію деокупації

Член уряду Криму у 2009-2014 роках Олександр Лієв в ефірі каналу "Україна 24" розповів про стратегію деокупації Криму. За його словами, це історичний документ.

"Обставини складуться так, що Крим може бути повернутий Україні. Головне, щоб ми були до цього готові. Ми повинні бути готові до того, щоб повернути Крим, і для цього потрібно мати стратегію. На жаль, за 7 років окупації Криму українська влада не мала абсолютно ніякої не те що стратегії, вона не мала виразної позиції з приводу того, яким способом і в якому напрямку рухатиметься для повернення Криму", - сказав політик.

Читайте також: Анексія Криму суперечить навіть російським законам — юристка розкрила деталі

Лієв зазначив, що зараз така стратегія з'явилася, і вона буде важлива як для материкової України, так і для жителів окупованого півострова.

"Така стратегія нарешті з'явилася, я не автор, а один з експертів, яких залучали для розробки стратегії. Це історичний документ. Він позначає чіткі напрямки, куди і як рухатиметься країна. Наприклад, вперше звучить, що ми збираємося віддавати пріоритет дипломатичним процедурам, не військовий сценарій розглядається, а політичний. Це важливо і для кримчан, яких тривалий час лякали, що "зараз приїдуть бандерівці", - сказав Лієв.

Читай також: "Путін зневажає слабких": ексміністр розповів, як повернути Крим і Донбас

Як приклад ексчиновник навів питання забезпечення Криму водою.

"Були визначені чіткі керівні принципи, за якими рухатиметься Україна. Цих принципів з десяток, деякі звучать вперше, наприклад, про те, що ми збираємося продовжувати діяти, не визнаючи ніяких інституцій АР Крим, які зараз захоплені. Наприклад, питання води, чи потрібно пустити воду в Крим? На мою думку, для господарства і кримчан це вкрай важливе питання. Але технічно це неможливо, пустити воду - це мати добру комунікацію з кримською "владою", а ми не можемо визнати окупаційну владу", - сказав Лієв.

Також Лієв розповів, що стратегія передбачає "навчання кадрів того, як займатися реінтеграцією Криму". За його словами, відразу після деокупації там не буде виборів, і готується кадровий резерв.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" російський політолог Дмитро Орєшкін заявив, що лояльність Криму обходиться Росії у два мільярди доларів на рік.

Джерело Україна 24 Теги