Нові штрафи для п'яних за кермом: у Авакова розповіли, на що сподіваються

Володимир Мартиненко уточнив, які санкції загрожують водіям, які регулярно зловживають алкоголем

Нові штрафи для п'яних за кермом: у Авакова розповіли, на що сподіваються

З 17 березня набуває чинності посилення штрафів за порушення Правил дорожнього руху. Зокрема, посилена відповідальність за водіння в стані алкогольного сп'яніння. Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко вважає, що такі нововведення зменшать смертність на дорогах на 10-15%.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Штрафи піднімаються не для того, щоб збільшити надходження до бюджету, а саме для того, щоб запобігти вчиненню правопорушень, які призводять до травматичності та смертності на дорогах. У мене оптимістичні прогнози щодо того, що посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху зменшать смертність на дорогах в межах 10-15%", - сказав радник.

Читайте також: За шансон у маршрутках запровадять штрафи: що задумали в Раді

Популярні відео

Міністр також прокоментував інформацію телеглядачів про те, що в селах дуже багато людей, які керують мотоциклами, сідають за кермо п'яними. За його словами, окремої статистики щодо таких випадків не ведеться.

"У нас є загальна картинка щодо того, скільки нетверезих водіїв сідає за кермо, і тут питання не тільки в алкоголі, а й у використанні медичних засобів, які притупляють увагу. І ще у нас величезна проблема із застосуванням наркотичних препаратів, є й таке, особливо у великих містах", - сказав Мартиненко.

Читайте також: Штрафи й страта: скільки можна випити за кермом і як покарають у різних країнах

Радник міністра уточнив, які санкції загрожують тим, хто керує автомобілем у нетверезому стані.

"Я б хотів пояснити. Питання в тому, що посвідчення забирають після першого разу. Але є водії, які після першого разу сідають за кермо, мало того, частина з них керує транспортним засобом напідпитку. У нас є випадки, коли людина навіть втретє сідає за кермо нетверезою, хоча її один раз позбавили права керування, другий раз позбавили. Хочу зазначити, що в змінах до закону якраз для тих, для кого економічні санкції є недостатнім аргументом, за другий раз нетверезим протягом року суд може застосувати санкцію до 10 діб арешту, і за третій раз - до 15 діб з конфіскацією транспортного засобу", - сказав Мартиненко.

Нагадаємо, 25 листопада набули чинності зміни до Правил дорожнього руху, відповідно до яких, зокрема, пасажири таксі зобов'язані пристібатися ременями безпеки як на передньому, так і на задньому сидіннях.

Радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол в ефірі каналу "Україна 24" висловив думку, що штрафи за непристебнутий ремінь повинні бути істотно вищі.

Джерело Україна 24 Теги