Є дві проблеми – нардеп про важливий законопроєкт Зеленського

"Слуга народу" Федір Веніславський прояснив долю закону про місцевий референдум

Є дві проблеми – нардеп про важливий законопроєкт Зеленського

Законопроєкт про місцевий референдум, який доручив розробити президент України Володимир Зеленський, містить два проблемні аспекти, щодо яких автори документа поки не дійшли згоди.

Про це повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу", представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський.

За словами Веніславського, перший аспект стосується переліку питань, які можуть бути предметом місцевого референдуму.

"На цей момент пропонується, щоб це було питання про вираження недовіри місцевій раді, сільському, селищному чи міському голові. Друге питання – що це мають бути питання про втрату чинності тими нормативно-правовими актами, які ухвалює відповідна рада. Третій блок питань – це питання, які стосуються затвердження статуту територіальної громади. Четвертий блок питань стосується затвердження програм розвитку певної громади та інші питання, які Конституцією віднесені до місцевого самоврядування. Якраз цей аспект зараз дискутується - чи потрібно більше розширити й конкретизувати, чи залишити в такому вигляді, який зараз є", - розповів представник Зеленського в КСУ.

Читайте також: Чи може місцева влада скасувати карантин на референдумі - в Раді дали відповідь

Популярні відео

Нардеп додав, що другий проблемний аспект полягає в питанні, хто може ініціювати проведення цього місцевого референдуму.

"Чи це має бути, власне, територіальна громада, чи це може бути й рада, і міський, селищний чи сільський голова, оскільки тут можуть бути безпосередньо конфліктні питання, яких ми намагаємося уникнути або мінімізувати", - пояснив він.

Читайте також: "Йдеться про життя і смерть": Кравчук назвав головне питання для референдуму

Нагадаємо, ухвалення закону про референдум було однією з ключових передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. 26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому президентський закон "Про всеукраїнський референдум". Очікується, що наступним кроком влади стане прийняття закону "Про місцевий референдум".