Розмова Байдена з Зеленським: політологиня розповіла, чи є привід турбуватися

Ганна Шелест розповіла про політику США щодо України

Розмова Байдена з Зеленським: політологиня розповіла, чи є привід турбуватися

Адміністрація президента США Джо Байдена відкладає розмову з президентом України Володимиром Зеленським. При цьому Байден вже підіймав тему України в розмовах з іншими політиками. Про що це говорить, розповіла кандидатка політичних наук Ганна Шелест в ефірі каналу "Україна 24".

"Принцип "не говорити про Україну без України" не порушений, тому що давайте не забувати, що хоча дзвінка між президентами не було, але відбувся дзвінок між главами зовнішньополітичних відомств. Пан Кулеба (глава МЗС України — ред.) розмовляв з держсекретарем Блінкеном і, беручи до уваги ієрархію американської політики, це третя людина в США. Звичайно, формування політики щодо України в першу чергу залежатиме від нього і від щоденної роботи з Україною", — сказала вона.

Читайте також: Дивно, що цього ще не було — експерт про розмову Зеленського і Байдена

Популярні відео

Експертка зазначила, що питання України не значиться серед пріоритетів США на цей час.

"Ми не можемо говорити, що Україна забута або щось обговорюється без неї. З іншого боку, як ми й очікували, для самого президента США на першому місці буде внутрішня політика й трансатлантичні проблеми. І тому розмова з німецьким канцлером — а відносини США та Німеччини були зіпсовані, і діалог з головою Європейської комісії, де в останній рік були напружені стосунки, — це, звичайно, на першому місці. І тому дуже добре, що ставиться питання України.

Що стосується розмови з Путіним, то там немає ніяких кулуарних домовленостей. У нас є чіткий транскрипт розмови, де чітко сказано, що американський президент підкреслив продовження політики з приводу невизнання агресивних дій Росії", — сказала вона.

Раніше експосол США в Україні Вільям Тейлор пояснив, чому президент США Джо Байден не телефонує президенту України Володимиру Зеленському.

Джерело Україна 24 Теги