Ексміністр пояснив, про що Зеленський хоче поговорити з Меркель і Макроном

Костянтин Грищенко розповів, чи можлива альтернатива зустрічам "нормандської четвірки"

Ексміністр пояснив, про що Зеленський хоче поговорити з Меркель і Макроном

Президент України Володимир Зеленський у разі двосторонніх зустрічей з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном обговорюватиме значно ширше коло питань, ніж у рамках "нормандського формату". Також він попросить лідерів Франції та Німеччини вплинути на Росію, щоб вийти з глухого кута на переговорах.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів ексміністр закордонних справ Костянтин Грищенко, коментуючи слова Зеленського про готовність до двосторонніх переговорів з кожним із учасників "нормандської четвірки".

"Такі зустрічі не можуть бути альтернативою зустрічі "нормандської четвірки", бо зовсім інша динаміка, інші питання. Крім питань, які обговорюються в межах "Нормандії", якщо буде двостороння зустріч, там, звичайно, буде обговорюватися широке коло питань", - зазначив Грищенко.

Читайте також: "Завідомий програш": політолог пояснив, чим загрожує Зеленському зустріч з Путіним

Популярні відео

Він додав, що зустрічі Зеленського з колегами "не дуже часто відбуваються у зв'язку з цілою низкою перешкод, перш за все пандемією, але є й інші, які не дозволяють концентруватися нашим партнерам на питаннях, важливих для України".

"Якщо ж відбудеться зустріч з канцлером Німеччини і президентом Франції, я думаю, обговорюватиметься предметніша підтримка України на всіх можливих майданчиках і заклики використовувати вплив, який вони мають, для того, щоб переконати Росію, що в її інтересах шукати активні можливості, щоб знайти вихід з теперішньої ситуації", - сказав ексміністр.

Читайте також: Путін вичікує - російський ексдепутат прокоментував заяву Кравчука щодо Донбасу

Раніше перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи може Володимир Зеленський зустрітися з Володимиром Путіним.