"Напівпорожню склянку легше наповнити фейками": нардепка висловилася про ідею Зеленського

Євгенія Кравчук розповіла про головні завдання Центру протидії дезінформації

"Напівпорожню склянку легше наповнити фейками": нардепка висловилася про ідею Зеленського

Про те, як працюватиме Центр протидії дезінформації, створення якого нещодавно анонсував президент Володимир Зеленський, розповіла депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Я як голова підкомітету з питань інформаційної політики дуже схвалюю створення такого координаційного органу, оскільки відстежую різні інформаційні тренди, атаки, які є на адресу України, і з внутрішніх питань, і з питань війни з РФ.

Якщо коротко пояснювати про цей Центр, то у нього є кілька рівнів. Центр протидії дезінформації, який буде координуватися РНБО, — це майданчик, який координуватиме наявні спецслужби, їхні підрозділи, плюс уже майже рік РНБО готується до моніторингу загроз. Перше, що потрібно зробити, — це знайти ворожі наративи, які відбуваються в інформаційному просторі. Більшість їх пов'язана з атаками Росії, але є й багато внутрішніх питань, таких як вакцинація", — сказала вона.

Читайте також: В Україні хочуть створити музей російської пропаганди: подробиці від міністра

Популярні відео

Кравчук розповіла про головні завдання Центру.

"Перше — відстежити, якою дезінформацією і на яку аудиторію впливають. Є дуже різні теми, використовується різна мова для різних вікових груп. У рамках Центру також функціонуватиме державний проєкт з медіаграмотності, щоб кожна людина могла розвинути критичне мислення та оцінити джерело інформації. І дуже важливо, щоб була нормальна комунікація з державними органами влади. Якщо склянка напівпорожня, її можна заповнити фейками, а потрібно заповнити корисною, правдивою інформацією", — сказала вона.

Раніше депутатка від "Слуги народу" Роксолана Підласа розповіла, що собою являтиме Центр протидії дезінформації.

Джерело Україна 24 Теги