Заява Зеленського щодо Донбасу: Арестович пояснив, чого хоче Україна

Олексій Арестович прокоментував заяву президента про переговори з лідерами "нормандської четвірки"

Заява Зеленського щодо Донбасу: Арестович пояснив, чого хоче Україна

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готується до переговорів з кожним лідером нормандської четвірки окремо, якщо зустріч в Нормандському форматі не відбудеться. Про що це говорить, розповів спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24".

"Логіка зрозуміла (висловлювання Зеленського про готовність зустрічі з лідерами Нормандського формату — ред.), оскільки визнано, що Нормандський формат і Мінський процес фактично топчуться на місці, якщо брати стратегічні рішення питань, і ледь-ледь виходить вирішувати тактичні питання, наприклад, пропустити гуманітарні конвої на окуповані території, як це було 1 березня. Більш-менш вдається підтримувати режим припинення вогню, хоча з безліччю порушень і трагічними наслідками.

Є просто позиції сторін, вони полягають у тому, що Україна хоче продовжувати домовлятися. І пропозиції від глави нашої делегації виглядають так: якщо ми не можемо з принципових питань домовитися, давайте визначимо коло питань, які сторони хочуть вирішити, наприклад, обмін полоненими або відкриття КПВВ, і вирішувати їх. Можливо, вдасться отримати певну довіру, після чого додадуться ще питання", -—сказав він.

Читайте також: Новий мирний план щодо Донбасу: в ТКГ спрогнозували відповідь Росії

Популярні відео

Арестович розповів, як відреагували в Німеччині та Франції.

"Зараз Франція і Німеччина запропонували свій план, так звані кластери, вони повинні бути презентовані до кінця березня під час зустрічі політичних радників Нормандського формату. Насправді росіяни, попри те, що вони це заперечують на рівні офіційних осіб, знають про цей план", — сказав він.

Раніше політолог Олександр Антонюк пояснив, чим загрожує Зеленському зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги