Всі пункти унікальні — ексміністр про ініціативу щодо України та США

Володимир Огризко розповів, чим відрізняється нова програма партнерства

Всі пункти унікальні — ексміністр про ініціативу щодо України та США

Українські та американські політики, дипломати та експерти виступили зі спільним зверненням до урядів двох країн, в якому запропонували дванадцять положень стратегічного партнерства. Цю ініціативу прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" ексміністр закордонних справ Володимир Огризко.

"Це (ухвалення програми - ред.) дає надію, хоча гарантій, на жаль, ні. Я його теж підписав, але знаю, що будь-які підписані документи тільки тоді мають шанс на те, щоб вони були реалізованими, якщо під них підкладається дуже конкретний план дій.

Всі ці 12 пунктів абсолютно правильні, до певної міри унікальні, тому що раніше в українсько-американських документах ніколи не говорилося, наприклад, про те, що потрібно боротися з олігархами. А ось у цьому вперше про це йдеться. Це свідчить про те, що цей документ чітко визначає пріоритети, вони сконцентровані на ключових елементах", — сказав він.

Читайте також: Американська дипломатка розповіла, як США підтримуватимуть Україну

Популярні відео

Огризко зазначив, що необхідні конкретні кроки.

"Але під кожен з цих пунктів потрібна конкретна програма дій. Україна вже працює, досить довгий період працює над реалізацією кожного з цих пунктів. Але якщо ми зараз погоджуємо всі ці речі з нашими партнерами, не тільки американськими, але й НАТО, то нам вдасться це зробити максимально швидко", — сказав він.

Раніше експосол США в Україні Вільям Тейлор пояснив, чому президент США Джо Байден не телефонує президенту України Володимиру Зеленському.

Джерело Україна 24 Теги