Експрем'єр назвав три завдання для України у відносинах зі США

Арсеній Яценюк пояснив, де найбільш необхідна американська підтримка

Експрем'єр назвав три завдання для України у відносинах зі США

Колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк під час Київського безпекового форуму 10 березня, організованого Фондом "Відкрий Україну", в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три базові речі, які необхідно запровадити у відносинах України та США.

"Завдання номер один для української влади – це продовження курсу реформ, який ми розпочали у 2014 році. І я пригадую свої тривалі дискусії тоді з віцепрезидентом Сполучених Штатів Джозефом Байденом про те, як Україна отримала шанс на те, щоб стати сильною демократією з ринковою економікою і з економічним успіхом", - заявив експрем'єр.

Читайте також: Експрем'єр запропонував 4 кроки для боротьби з пропагандою Росії

Другий пункт, за його словами, пов'язаний з безпекою України:

"Безпека української держави, яка повністю підтримується американською адміністрацією – починаючи з постачання летального та нелетального озброєння і закінчуючи запровадженням всіх видів санкцій, зокрема і санкцій проти Російської Федерації за незаконну анексію Криму, за захоплення Донецька і Луганська".

Популярні відео

Яценюк окремо відзначив необхідність підтримки енергетичної незалежності України й чітку позицію США щодо запровадження санкцій проти проєкту "Північний потік-2".

"Також у цій відозві ми звертаємося до уряду Сполучених Штатів щодо необхідності активнішої участі США в нормандському форматі… Повинні бути присутні Сполучені Штати Америки як підписанти Будапештського меморандуму, Велика Британія як підписант Будапештського меморандуму. І саме наші союзники повинні стати пліч-о-пліч з Україною для того, щоби повернути мир на територію України на українських умовах", - наголосив експрем'єр.

Читайте також: Україна посилить співпрацю зі США: названі основні напрямки

На думку Яценюка, третій ключовий пункт – це членство України в НАТО.

"У 2008 році нам чітко сказали, що двері НАТО відкриті. Тепер тільки залишилося, щоб Україна зайшла в ці двері, і нова американська адміністрація за свою каденцію зробила все можливе для того, щоб Україна підписала план дій щодо членства в НАТО. Це – питання світової безпеки, це – відповідь на запитання, чи можливий повноцінний мир в Європі. Так, можливий. Якщо Україна стане членом як НАТО, так і Європейського Союзу", - переконаний він.

Нагадаємо, колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу "Україна 24" також презентував спільне звернення діячів США та України.

Джерело Україна 24 Теги