Київський безпековий форум презентує спільне звернення діячів США та України: відео

Звернення не має аналогів у нашій двосторонній практиці

Київський безпековий форум презентує спільне звернення діячів США та України: відео

У середу, 10 березня, о 15:00 Київський безпековий форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», проводить презентацію документа, що має назву «12 пунктів стратегічного партнерства між Сполученими Штатами та Україною».

«Членство України в НАТО зміцнить Північноатлантичний Альянс, сприятиме історичному об’єднанню Європи й створить передумови для трансформації відносин з Росією». Ці слова – цитата зі спільного звернення американських та українських політиків, дипломатів, експертів і громадських діячів, ініційованого Київським безпековим форумом і підтриманого українськими та міжнародними партнерами.

Саме звернення не має аналогів у нашій двосторонній практиці. Українські та американські діячі звертаються до урядів Сполучених Штатів та України з рекомендаціями стосовно порядку денного партнерства обох держав.

З американського боку звернення підписали Френсіс Фукуяма, ексзаступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу, колишні посли Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст, Марія Йованович, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор, а також члени Конгресу Сполучених Штатів, високопоставлені дипломати та відомі експерти.

Серед українських підписантів звернення – голова Київського безпекового форуму і прем’єр-міністр України у 2014-16 роках Арсеній Яценюк, заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, співголова Львівського безпекового форуму і заступниця голови Верховної Ради України у 2014-19 роках Оксана Сироїд, колишні секретарі РНБО України Володимир Горбулін, Олександр Турчинов та Андрій Парубій, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, громадські діячі Йосиф Зісельс і Мирослав Маринович, дипломати Володимир Огризко, Данило ЛубківськийВалерій Чалий, Костянтин Єлісєєв, Володимир Василенко, Юрій Щербак, Олег Шамшур, Олександр Моцик, Володимир Хандогій, Роман Безсмертний, а також народні депутати з фракцій «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Голос» і «Батьківщина».

Джерело ksf.openukraine.org Теги