Україна може стати міжнародним центром — заступник голови ОП про ініціативу Зеленського

Юрій Костюк розповів про створення Центру протидії дезінформації

Україна може стати міжнародним центром — заступник голови ОП про ініціативу Зеленського

Президент України Володимир Зеленський анонсував відкриття Центру протидії дезінформації. Подробиці розповів заступник голови Офісу президента Юрій Костюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б не хотів говорити точні дати, тому що йде велика робота Міністерства культури та інформаційної політики. На базі цього міністерства буде створено державне підприємство, в рамках якого працюватиме Центр. Також до процесу залучені інші державні органи, зокрема, Рада національної безпеки, і ще низка міністерств. Крім держорганів, ведуться переговори з представниками медіаспільноти, організацій, які займаються протидією поширенню дезінформації, перевіркою інформаційної достовірності.

Сьогодні ні в кого немає точного розуміння, скільки саме людей там має працювати, але точно багато. Виклики, які стоять перед Україною, — пропаганда, дезінформація, — величезні, і зрозуміло, що кілька людей з цим не впораються", — сказав він.

Читайте також: "Не потрібно винаходити велосипед": Зеленський назвав спосіб популяризації України

Популярні відео

За словами Костюка, ініціатива Зеленського може стати початком для великої міжнародної організації.

"Мені здається, важливо, щоб процес почався, зрушити його з певної точки. Зрозуміло, що він не буде ідеальним відразу, потрібно буде зрозуміти, чого не вистачає і так далі. Але головне, що ця ініціатива президента ширша, ніж тільки Центр, який працює в Україні та стосується тільки України. Ми як країна, яка з 2014 року переживає активну фазу зокрема й інформаційної війни, і відчула на собі, що таке пропаганда і які вона має наслідки, маємо розуміння, як їй протистояти, і саме тут може бути міжнародний центр протидії дезінформації в усьому світі", — заявив він.

Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів, що Україна запустить програму боротьби з фейками.

Джерело Україна 24 Теги