"Аргументи знайдемо": у Зеленського озвучили два важливі аспекти подвійного громадянства

Федір Веніславський вважає, що таке нововведення неприпустиме тільки для держслужбовців

"Аргументи знайдемо": у Зеленського озвучили два важливі аспекти подвійного громадянства

В Україні незабаром може бути прийнятий закон про подвійне громадянство. Нардеп від фракції "Слуга народу", представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський вважає, що "можна знайти аргументи" на користь того, щоб таке громадянство було введено.

Про це він заявив в ефірі каналу "Україна 24".

"З точки зору Конституції, з одного боку, закріплений принцип єдиного громадянства. З іншого боку, Україна дбає про представників української нації, які проживають за кордоном. Тут треба виділити два аспекти. Перший - безумовно, не може бути громадянином іншої держави особа, яка обіймає посаду в органах державної влади, це загроза нацбезпеці. Якщо особа має два паспорти, то це повинно бути 100% підставою для припинення повноважень цієї особи як представника органів публічної влади", - сказав депутат.

Читайте також: "За фактом у нас вже є подвійне громадянство": політолог розповів, чи потрібен закон

Популярні відео

Разом з тим Веніславський зазначив, що звичайних громадян не варто позбавляти можливості мати подвійне громадянство.

"З іншого боку, ми маємо ситуацію, коли, можливо, мільйони громадян України мають громадянства інших країн світу. З точки зору Конституції вони визнаються громадянами України. Але якщо ми будемо суворо стояти на позиції, що не може бути подвійного громадянства, то ми таким чином фактично відштовхуємо своїх громадян, які отримали громадянство інших країн", - сказав депутат.

Читайте також: Подвійне громадянство дозволять не всім - політолог про новий законопроєкт

Представник президента в КСУ вважає, що юридичні аргументи на користь введення подвійного громадянства можна знайти.

"Тому РНБО зараз фактично ініціювала таку широку дискусію про можливість подвійного громадянства для громадян України, які не є представниками органів публічної влади. Думаю, юридичні аргументи на користь того, що подвійне громадянство допускається, ми можемо знайти", - сказав Веніславський.

Нагадаємо, раніше політик Борислав Береза ​​в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що питання дозволу подвійного громадянства в Україні піднімається з корисливих мотивів.

Джерело Україна 24 Теги