Висловили неповагу: нардеп про "жарт" прем'єра Словаччини про російську вакцину і Україну

Вадим Івченко вважає, що не можна обмежуватися відповіддю міністра закордонних справ у "Твіттері"

Висловили неповагу: нардеп про "жарт" прем'єра Словаччини про російську вакцину і Україну

Прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович некоректно пожартував про домовленості з Росією під час закупівлі вакцини "Супутник V". На питання журналіста, що він пообіцяв Росії натомість, Матович відповів, що пообіцяв Закарпатську Україну, чим спровокував скандал. Депутат від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко вважає, що такі "жарти" говорять про втрату Україною суб'єктності в міжнародних відносинах.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Хочу сказати, що це є прикладом того, що Україна за останні 5 років втратила повністю суб'єктність у міжнародних відносинах. Дипломатичною мовою фактично сказали, що "ми не переживаємо, що у вас триває війна, нам однаково, що ви захищаєте кордони Європи, ми не розуміємо, що у вас там так погано, тому що частину території окупували". На дипломатичній мові він показав певну неповагу. Маленька Словаччина показала неповагу великій Україні, мається на увазі, хоча б по території", - сказав нардеп.

Читайте також: "Українці — не кролики": Зеленський висловився про російську вакцину "Супутник V"

Популярні відео

На думку Івченка, Україна повинна відреагувати нотою протесту.

"Думаю, тут однозначно має бути реакція МЗС не в "Твіттері", а це повинна бути нота, спрямована послу, ми повинні себе захистити будь-якими методами. Чому я сказав, що Україна втратила суб'єктність? Тому, що ми повинні використовувати міжнародні майданчики для того, щоб показати, що воюємо з великою країною, такою, як Росія, ми захищаємо демократичні цінності. І такі країни, як Словаччина, нас першими повинні захищати", - сказав Івченко.

Читайте також: Справжня російська вакцина - це "Новачок": нардеп різко висловився про заяву Путіна

Зазначимо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в "Твіттері" відреагував на "жарт" Матовича, порадивши йому "обміняти кілька регіонів Словаччини".

Джерело Україна 24 Теги