Гройсман про рік уряду Шмигаля: "Ріст держборгів та зниження доходів українців"

У нас за всіма позиціями негативний показник, стверджує Гройсман

Гройсман про рік уряду Шмигаля: "Ріст держборгів та зниження доходів українців"

Україна повертається в далеке минуле, коли в економіці держави здебільшого зростали борги і при цьому зменшувалися реальні доходи українців. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав лідер політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

«Хотів би мати можливість сказати, що ситуація розвивається в правильному напрямку, але, на жаль, немає жодної підстави говорити так. Заручники цього - звичайні українці. Країна стала сильнішою, більш захищеною? Ні! У нас за всіма позиціями від’ємний показник. І це - відповідальність уряду України», - сказав експрем’єр.

Читайте також: Експрем'єр розповів про плани повернутися у владу

Гройсман звернув увагу, що виправдання падіння економіки пандемією – це неадекватна позиція, хоча б тому, що в 2014-2019 роках Україна стикнулася з блокуванням 20% економіки через війну на Донбасі, з необхідністю швидко переорієнтувати ринки збуту, з іншими викликами. І при цьому економіка зростала.

«За нашого уряду ми зростали в капітальних інвестиціях – близько 600 млрд грн на рік. В 2020 році через COVID-19 показник падав - на 204 млрд грн. І це ступінь відповідальності уряду. Ми втратили 204 млрд грн капінвестицій. Це значить, що ми будемо робити менше речей (на цей показник). Що робить уряд? Говорить про програму «5-7-9». Видали по ній 21 млрд грн. Вони надали підтримку 10% тих, хто потребував підтримки», - зазначив політик.  

Читайте також: Вакцинація в Україні: експрем'єр виступив з несподіваною пропозицією

За його словами, прогнози про зростання економіки в 2021 році так само сумнівні, адже причинами зростання стануть ріст сировинних ринків і зростання витрат українців на опалення та гарячу воду.

«У мене душа болить!  Ми повертаємося в минуле. Буде нарощування боргів, зниження темпів росту доходів людей. Що відбувається в освіті, медицині, культурі, децентралізації, з тарифами – ніхто не може сказати», - додав Гройсман.

Раніше Гройсман підтримав санкції Ради національної безпеки та оборони проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Джерело Україна 24 Теги