Україна очікує чотири види вакцин: міністр назвав дати поставок

Обережно можу сказати, що мабуть у квітні ми можемо розраховувати на вакцини з ЄС, заявив міністр

Україна очікує чотири види вакцин: міністр назвав дати поставок

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, яких вакцин від коронавірусу та в які терміни очікує Україна.

«Що стосується Sinovac, дата 6 березня – це те, що стоїть у нас в контракті. 30 календарних днів після реєстрації цієї вакцини в Китаї. Ми очікуємо повідомлення від ДП «Медичні закупівлі». Вони є стороною контракту. Очікуємо, чи виконають вони контракт, і чи приїде вакцина. В контракті прописано, що компанія має поставити в Україну цю вакцину через 30 календарних днів після реєстрації вакцини в Китаї. До того ж, в контракті держава повністю захищена, якщо почнеться перенесення термінів, то є відповідні штрафні санкції. Якщо не будуть підтверджені умови щодо 70% ефективності вакцини, то ми її не будемо приймати. Поки по тим документам, які вони нам надавали, цього підтвердження немає», - повідомив міністр.

Читайте також: "Я би вколовся, але...": Гордон про те, чому не хоче вакцинуватися

Популярні відео

Він наголосив, що зараз є зрушення у напрямку закупівлі вакцин безпосередньо у Євросоюзу.

«Обережно можу сказати, що мабуть у квітні ми можемо розраховувати (на вакцини від ЄС – ред.). Водночас ми не чекаємо лише на цю допомогу. В нас є власні контракти. Перші 500 тис. вакцин AstraZeneca (з Індії – ред.) уже приїхали, ми очікуємо на ще 2 млн доз цієї вакцини. Потім у нас ще 10 млн вакцин Novavax – це те, що у нас підтверджено. Очікуємо також поставки інших виробників вакцин. Щодо Pfizer, COVAX нам підтвердив, і ми одразу оприлюднили цей лист, що перші 117 тис. доз мали прибути в середині лютого, але навіть такі потужні платформи зараз переносять нам терміни поставок вакцини Pfizer. Зараз, за попередньою інформацією, ми очікуємо ці вакцини до середини березня. Але знову ж таки, я вам зараз говорю те, що повідомляють наші контрагенти з поставки вакцин», - заявив Степанов.

Читайте також: Частина вакцин від COVID-19 летить у сміття — чиновник розповів чому

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов вакцинувався від коронавірусу та розповів, як це було.

Джерело Україна 24 Теги