Кожен проголосує тільки один раз - "слуга народу" про нововведення в Раді

Роксолана Підласа зазначила, що кнопкодавство стане неможливим

Кожен проголосує тільки один раз - "слуга народу" про нововведення в Раді

Депутат з фракції "Слуга народу" Роксолана Підласа в ефірі каналу "Україна 24" заявила, що в разі неперсонального голосування за допомогою сенсорної кнопки загальна кількість голосів зареєстрованих у залі депутатів все одно залишиться колишньою, і це ніяк не вплине на результат голосування.

За словами Підласої, депутати заздалегідь прийшли до сесійного залу, щоб перевірити систему.

"Ми о 9:45 спеціально зібралися, щоб протестувати, як працює сенсор. Працює він добре, проблем не виникало і дійсно, з того, що я бачу, він перешкоджає кнопкодавству. Там є один хитрий трюк: потрібно тримати й сенсор, і кнопку до кінця голосування, ті 10 секунд, поки триває голосування. І це в принципі унеможливлює кнопкодавство", - сказала депутат.

Читайте також: "Це далека мрія" — експерт про електронне голосування

Популярні відео

Підласа зазначила, що навіть у разі порушень кількість голосів дорівнюватиме кількості депутатів у залі.

"Раніше хтось говорив, що це просто уповільнює кнопкодавство, але насправді просто можна проголосувати один раз. Теоретично депутат може порушити й проголосувати за сусіда, але один раз. Кількість депутатів у залі обмежена, не депутати в зал заходити не можуть, якщо хтось проголосував не за себе, то за себе він не проголосує, і загальна кількість голосів не зміниться. Так, це порушення, але з точки зору державних рішень це не погіршує ухвалення", - сказала Підласа.

Читайте також: Росія сама винна - політолог про голосування Ради щодо агресії РФ

Також "слуга народу" розповіла, що "зайві" місця для голосування зараз відключені.

"Друге - зараз відключені місця для голосування, які знаходяться під балконами й на яких не було депутатів, плюс встановлені додаткові камери, які стежать за тим, щоб не було порушення при голосуванні. І третє - ідея про прив'язку одного персонального робочого місця обговорюється й, можливо, таке рішення буде прийнято керівництвом Верховної Ради", - сказала депутат.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що сенсорна кнопка для голосування в сесійній залі Верховної Ради не вплине в цілому на ситуацію в парламенті.

Джерело Україна 24 Теги