Будуть реальні проблеми — юрист про гучний законопроєкт

Геннадій Дубов вважає новий законопроєкт приводом для зловживань

Будуть реальні проблеми — юрист про гучний законопроєкт

24 лютого в Раді зареєстрували два законопроєкти про колабораціонізм. У чому полягають їхні проблеми, розповів в ефірі каналу "Україна 24" кандидат юридичних наук Геннадій Дубов.

"Якби я складав хіт-парад невизначених кримінальних статей, ця стаття про колабораціоністську діяльність його б очолила. Абсолютно "гумові" формулювання. З такими формулюваннями з тих, хто сьогодні перебуває на території так званих ОРДЛО, відсотків 50 і більше підпадають під це визначення в різних частинах. Форми складу злочину не рахував, можливо, близько 20, дуже все розмито і незрозуміло", — сказав він.

Читайте також: "Потрібно подолати внутрішню загрозу": експерт про новий гучний законопроєкт

Популярні відео

Експерт заявив, що з виконанням закону будуть труднощі, і навів приклади.

"Будуть реальні проблеми, щоб далеко не ходити, наведу приклад. Перша частина — "публічне заперечення здійснення збройної агресії проти України" і, зокрема, кримінально караним є "невизнання поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями". За визначенням, суверенітет — це повнота і верховенство влади. Чи можемо ми сьогодні сказати, що на цих територіях Україна може здійснювати відповідні владні повноваження і повністю реалізовувати наше законодавство? Очевидно, що ні. Тому говорити про повне поширення суверенітету на ці території в юридичному плані ми не можемо, тоді як територія Луганської та Донецької областей — це територія України.

І такого там дуже багато. Або, наприклад, є норма, яка встановлює кримінальну відповідальність за впровадження освітніх стандартів держави-агресора. Дитячі садки в Донецьку керуються російськими програмами, тобто всі нянечки та виховательки дитсадків також виходять злочинцями, чи є доцільність у такому формулюванні? Можуть бути зловживання як з боку захисту, так і з боку звинувачення. В юридичному полі це нічого не дає", — сказав він.

Читайте також: Колаборанти повинні отримати відсіч — експрем'єр про санкції РНБО

Законопроекти про колабораціонізм подали нардепи з "Слуги народу". Законопроєкт №5143 передбачає накладення певних обмежень на колабораціоністів, а №5144 — кримінальну відповідальність за їх діяльність. Колаборантами будуть вважатися громадяни, які заперечували здійснення збройної агресії проти України та окупацію її територій або публічно закликали до підтримки агресора, співпраці з окупантами або невизнання суверенітету України над окупованими Росією територіями. 

Джерело Україна 24 Теги