"Десятки років тривати не буде": в ТКГ спрогнозували, коли Україна поверне Донбас

Сергій Гармаш пояснив, як Україна може пришвидшити звільнення територій

"Десятки років тривати не буде": в ТКГ спрогнозували, коли Україна поверне Донбас

Україна має можливість впродовж найближчого десятиліття повернути контроль над окремими районами Донецької і Луганської областей.

Такий прогноз озвучив в ефірі телеканалу "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

"Поки Росія не захоче вийти з Донбасу, зберігши обличчя або не зберігши його під тиском міжнародних сил, - ключ до миру в руках Росії. Наше завдання - просто створювати умови, коли Росія може захотіти вийти, тобто постійно цілеспрямовано послаблювати противника на всіх фронтах і використовувати ті геополітичні можливості, які час від часу виникають і є зараз", - підкреслив він.

Читайте також: Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Популярні відео

Як зазначив Гармаш, метою Росії є заморожений конфлікт, що невигідно Україні.

"Думаю, що десятки років це тривати не буде. Я аналізував це питання, і подумав, що наша стара влада не намагалася вирішити конфлікт - не зі злого умислу, а не вірила або не бачила таких можливостей. Мені здається, чинна влада вірить у таку можливість, вона бачить геополітичні та економічні умови Росії, які змінюються, і трошки рухається до цього. Не хочу робити прогнози, але думаю, реальна перспектива - найближчі 10 років щонайменше у нас є, щоб звільнити Донбас", - вважає учасник ТКГ.

Читайте також: Переговори щодо Донбасу: Кравчук пояснив жорстку заяву про Росію

Раніше політолог Олег Лісний в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав дві причини нового загострення бойових дій на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги