У Раді назвали головні проблеми судової реформи в Україні

Сергій Рахманін розповів, чому в судовій системі не вистачає кваліфікованих людей

У Раді назвали головні проблеми судової реформи в Україні

Народний депутат України від партії "Голос" Сергій Рахманін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про проблеми судової реформи.

Коментуючи слова колег зі "Слуги народу", що недосконалість судової системи пов'язана з нестачею людей, Рахманін сказав:

"Брак людей пов'язаний з тим, що не працює кваліфікаційна комісія суддів. Якби вона працювала, такої проблеми не було б. Друга проблема - це ручний режим. Була спроба подати трансформацію системи в ручному режимі як реформу. Це точно не була реформа, і логічно, що Конституційний суд це скасував. Щобільше, всі попереджали, що так і буде, і зараз ми виправляємо ті помилки, які були абсолютно очевидні, але не дослухалися".

Читайте також: Одіозному київському суду скорочують повноваження — у Зеленського озвучили подробиці

Популярні відео

Рахманін також зазначив, що Вища рада правосуддя має бути "фільтром, щоб працювала кваліфікаційна комісія суддів".

"Закон цей потрібен. Єдине, що наміри й зміст законопроєктів часто відрізняються. Ми наполягали на тому, щоб ще раз апгрейдити ВСП і ВККС, але для того, щоб зрозуміти, наскільки це вдало, треба дивитися, які правки подані до другого читання. Побачимо, наскільки це ефективно, чи це знову спроба під гаслом реформ створити перетворення в ручному режимі", - сказав нардеп.

Читайте також: Судовий процес про розстріл на Майдані: адвокат назвав головну проблему

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський провів нараду, де обговорювався, зокрема, законопроєкт щодо реформування судової системи України. За словами Зеленського, судова система в тому форматі, в якому вона сьогодні існує, "вже довела свою непридатність".

Джерело Україна 24 Теги