"Потрібно подолати внутрішню загрозу": експерт про новий гучний законопроєкт

Конфліктолог розповів, чи потрібен Україні закон про колаборантів

"Потрібно подолати внутрішню загрозу": експерт про новий гучний законопроєкт

До Верховної Ради подали законопроєкт про колаборантів. Конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чи потрібен такий закон Україні.

"Я дуже позитивно до цього ставлюся і думаю, що це потрібно було робити з початком російської військової агресії 2014 року, а можливо, і раніше. Якби у нас був цей закон, гадаю, ми б таких втрат не зазнали. На жаль, це не було зроблено, хоча його можна було б не робити, якби було введено воєнний стан відповідно до Конституції та Закону про оборону України", — сказав він. 

Читайте також: Росія кидає виклик не тільки Україні — експерт про тривожні події в Криму

Популярні відео

Політолог також відповів на питання, чи не зашкодить такий закон реінтеграції окупованих територій.

"Про реінтеграції говорити ще рано. Потрібно подолати внутрішню загрозу, яка відбувається через проросійські канали. Необхідно прийняти цілий пакет законів, які б компенсували шкоду від невведення воєнного стану", — заявив він.

Читайте також: Росія взяла у полон українське населення — політолог про нове ускладнення на Донбасі

Додамо, законопроєктом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Колаборантами будуть вважатися громадяни, які заперечували здійснення збройної агресії проти України та окупацію її територій або публічно закликали до підтримки агресора, співпраці з окупантами або невизнання суверенітету України над окупованими Росією територіями. Проєкт пропонує позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком від 10 до 15 років.

Джерело Україна 24 Теги