Росія кидає виклик не тільки Україні — експерт про тривожні події в Криму

Олександр Мусієнко розповів, навіщо Росія накопичує озброєння в Криму й у себе на півдні

Росія кидає виклик не тільки Україні — експерт про тривожні події в Криму

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про загрозливе нарощування ядерного потенціалу Росії в Криму. Ситуацію прокоментував керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі каналу "Україна 24".

"Кулеба абсолютно правий, і добре, що він робить такі заяви. Важливий правильний посил про те, що якщо ми простежимо рух Російської Федерації, її військову експансію, стає чітко зрозуміло, що Росія кидає виклик не тільки Україні, а й демонструє свої імперські амбіції на відігравання все більшої ролі в Чорноморсько-Середземноморському регіоні.

Наприклад, база Тартус у Сирії, яку вони хочуть зміцнювати. Також були спроби розвивати на Балканах військову співпрацю з Сербією, яка в принципі схильна до співпраці з Росією. І накопичення озброєння в Криму і на всіх південних рубежах Росії. Це загроза для країн у Чорноморському регіоні, і далі це кидає виклик НАТО в Середземноморському регіоні", — сказав він.

Читайте також: Росія не матиме майбутнього – Каспаров про анексію Криму

Популярні відео

Мусієнко пояснив, чому Україні важливо про це говорити.

"Тому правильно, що міністр робить такі акценти. Для нас дуже важливо, щоб у НАТО і ЄС було розуміння, що ми говоримо не тільки про Україну і збереження наших торгових шляхів, вільний доступ у наші порти, а йдеться також про Туреччину, Румунію, Болгарію - це як мінімум. Чим більше це розуміння буде, тим частіше буде заходження кораблів Альянсу в води Чорного моря. Це гарантія вільного проходження торгових суден у Чорному морі. Якби не кораблі НАТО, було б дуже складно. Помітно, що дії Росії в Чорному морі стають агресивнішими, вони хочуть забрати більше контролю", — сказав він.

Додамо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на Конференції з роззброєння 2021 року закликав розглянути тимчасову окупацію Кримського півострова та розв'язання Росією збройного конфлікту в окремих районах Донбасу, як загрозу військової експансії на європейський континент. Кулеба привернув увагу учасників конференції до "загрозливого та незаконного нарощування ядерного потенціалу Росії в тимчасово окупованому Криму, що підриває без’ядерний статус українського півострова". Крім того, міністр запевнив у готовності України взяти участь у створенні універсального документа, який надавав би ефективні гарантії безпеки для неядерних держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Раніше постійний представник президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич розповів про втрати України від окупації Криму.

Джерело Україна 24 Теги