Буде обвинувальний вирок суду – "слуга народу" про санкції проти Медведчука

Як пояснив нардеп Федір Веніславський, кримінальне провадження і санкції є паралельними процесами

Буде обвинувальний вирок суду – "слуга народу" про санкції проти Медведчука

Наступним кроком після запровадження санкцій проти 8 осіб і 19 компаній, зокрема нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука, може стати обвинувальний вирок суду.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу", представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

"Тут треба розмежовувати законодавство про санкції: РНБО і президент України діяли відповідно до закону про санкції на підставі інформації СБУ; друга складова – це кримінально-процесуальне право. Це реєстрація кримінального провадження, проведення відповідних слідчих дій і отримання закономірного вироку. Але, враховуючи інформацію, яка прозвучала у публічному просторі, даних, наданих СБУ, достатньо, щоб бути переконаним у тому, що буде мати місце й абсолютно правомірне застосування санкцій, і в результаті, я переконаний, буде обвинувальний вирок суду", - наголосив Веніславський.

Читайте також: Санкції проти Медведчука: "слуга народу" сказала, що влада має робити далі

Популярні відео

На запитання, що має бути першим - санкції чи рішення суду, нардеп відповів:

"Немає ніякої розбіжності чи непослідовності дій. Річ у тому, що є реальна загроза нацбезпеці. Рішення РНБО спрямоване на усунення тих реальних загроз нацбезпеці, які загрожують основам існування держави. Коли хтось не згоден із санкціями, він іде до суду й оскаржує. А кримінально-процесуальне провадження має під собою зовсім іншу мету, зовсім інші процедури, і найголовніше – воно розтягнуто в часі. Це два абсолютно паралельні процеси: кримінальне провадження і санкції - це загроза нацбезпеці, а то – злочин".

Читайте також: Росія зливає Медведчука – відомий політик про санкції РНБО

"Слуга народу" додав, що КПК прописаний таким чином, що "при бажанні адвокатів підозрюваних кримінальні провадження можна досить тривалий час волокитити".

"На це може піти пів року, рік, півтора року, складно прогнозувати", - пояснив він.

Раніше перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що РНБО повинна була запровадити санкції проти Віктора Медведчука ще на початку війни з Росією.

Джерело Україна 24 Теги