Потрібно тиснути на Росію – Гармаш про новий підхід в переговорах щодо Донбасу

"Мінський" формат зараз живіший, ніж 5 років тому, заявив Гармаш

Потрібно тиснути на Росію – Гармаш про новий підхід в переговорах щодо Донбасу

Представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому необхідно зберігати переговорний процес щодо ситуації на Донбасі в «мінському» форматі.

«Я вважаю, що («мінський» переговорний процес - ред.) зараз живіший, ніж 5 років тому, коли жодна зі сторін не мала наміру його виконувати. Сьогодні українська сторона вже заявляє про те, що Мінські угоди потрібно модернізувати - це вже ознака життя. Наші західні партнери мають консолідовану проукраїнську позицію щодо Росії - вони вимагають від Росії виконання Мінських угод. Тому, я вважаю, «Мінськ» сьогодні як раз більш живий і має потенціал, який потрібно з нього вичавити. Якщо ми зараз вийдемо з «Мінська», то з Росії знімаються санкції, і ми фактично залишаємося один на один з Росією, залишається вибір - тільки воювати», - зазначив представник ТКГ.

Читайте також: "Росія залишилася біля розбитого корита": експерт про переговори щодо Донбасу

Популярні відео

На сьогодні, наголосив він, економічні санкції - це єдина наша зброя впливу на Росію.

«З Росією неможливо домовитися по-хорошому, але на Росію можна тиснути. Росія визнає право сили. Наше завдання сьогодні по «Мінську» - перевести його в формат, який буде не вигідний Росії, коли вона захоче з нього вийти, не ми. Потрібно тиснути на Росію і економічними санкціями, і інформаційною боротьбою, а це ми якраз почали робити», - заявив Гармаш.

Читайте також: "Відповідаємо пострілом на постріл": у ТКГ пояснили заяву Кравчука про Донбас

Раніше представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що у переговорах Тристоронньої контактної групи по Донбасу намітився прогрес.