СБУ оголосила підозру Шарію: політолог вказав на важливий нюанс

Необхідне правове обґрунтування теперішніх звинувачень, упевнений Фесенко

СБУ оголосила підозру Шарію: політолог вказав на важливий нюанс

Політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував оголошення СБУ підозри у державній зраді блогеру Анатолію Шарію.

«Новина трохи несподівана. Після того, як були санкції проти Козака і трьох каналів, тут уже є певна тенденція. Очевидно, що йде наступ проти проросійських сил, які дуже активно агресивно діють, зокрема в інформаційній сфері. Але на що зверну увагу. Якщо у перспективі виникне питання про екстрадицію Шарія, а він перебуває за кордоном, тут постане питання правової обґрунтованості теперішніх звинувачень», - зазначив політолог.

Читайте також: "Продовжимо стежити": в Нацраді з ТБ розповіли про долю трьох заблокованих каналів

Він наголосив, що не здивований звинуваченнями, які висунули Шарію, але одна річ – критика у ЗМІ, а інша – правове обґрунтування офіційних звинувачень.

«Якщо будуть звертатися, можливо не відразу, а через певний час, щодо екстрадиції, досвід показує, що це треба ретельно обґрунтувати. Тому що «розпалювання ворожнечі» - суто емоційне, навіть за тими критеріями, які використовуються в соцмережах. Думаю, тут в принципі певні звинувачення Шарію можна висунути, тому що він був дуже агресивний у своїх дописах, своїй діяльності блогера. Тому «розпалювання ворожнечі» - тут певні докази можна зібрати, оскільки це подіє на наших друзів в Інтерполі. А ось про державну зраду – це питання достатньо серйозне, це питання до СБУ – наскільки вони це зможуть довести, маючи певні факти», - заявив Фесенко.

Популярні відео

СБУ 16 лютого оголосила, що блогеру Анатолію Шарію, який проживає в Іспанії, повідомлено про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівних прав громадян.

Читайте також: Є зв'язок зі справою Навального — журналіст про санкції проти низки телеканалів

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО про введення санкцій проти трьох українських телеканалів — "112 Україна", NewsOne і ZIK, а також їх власника, народного депутата Тараса Козака. Санкції, зокрема, передбачають анулювання ліцензії цих телеканалів.

Джерело Україна 24 Теги