Одіозному київському суду скорочують повноваження — у Зеленського озвучили подробиці

Федір Веніславський розповів, які зміни в судовій владі ініціює президент

Одіозному київському суду скорочують повноваження — у Зеленського озвучили подробиці

Представник президента в КСУ, нардеп від "Слуги народу" Федір Веніславський розповів в ефірі каналу "Україна 24" про ініціативу Володимира Зеленського з приводу судової влади.

"Дії президента, який зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти та ініціював їх розгляд, повністю відповідають Конституції, оскільки президент має право законодавчої ініціативи. По-друге, президент вніс на розгляд парламенту законопроєкти про внесення змін до закону, що стосується судової гілки влади, і ці законопроєкти обов'язково повинні отримати позитивний висновок Вищої ради правосуддя. Жодних питань до того, яким чином судова влада реагує на такі зміни підсудності окремих категорій справ, я думаю, не буде, як тільки матимемо висновки Вищої ради правосуддя", — сказав він.

Читайте також: Скандал навколо перейменування проспекту Бандери: в Раді запропонували радикальні заходи

Популярні відео

Також Веніславський нагадав про нещодавні скандали з рішеннями Київського окружного адміністративного суду.

"По-третє, якщо ми говоримо про те, що змінюється підсудність окремих категорій справ, тут якраз варто згадати всю історію діяльності Окружного адміністративного суду Києва, який сьогодні має ексклюзивне право на розгляд таких суперечок, і бачимо, що його діяльність далеко неоднозначно оцінюється як політологами, юристами, так і суспільством в цілому. Підсудність змінюється на вищій рівень, на компетенцію Верховного суду, який піддався якісному оновленню. Думаю, ситуативних, замовних рішень від Верховного суду потрібно очікувати в рази менше", — сказав він.

Нагадаємо, Київський окружний адміністративний суд нещодавно скасував перейменування низки вулиць у Києві, а також новий український правопис.

Президент Володимир Зеленський запропонує Верховній Раді підтримати законопроєкти щодо функціонування судової системи, зокрема, про скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва.

Джерело Україна 24 Теги