Зеленський може поїхати в США: експосол назвав можливі терміни

Валерій Чалий прокоментував призначення нового посла України в США

Зеленський може поїхати в США: експосол назвав можливі терміни

Дипломат, колишній посол України в США Валерій Чалий в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував призначення Оксани Маркарової новим послом, а також спрогнозував, коли відбудеться візит президента Володимира Зеленського до США.

За словами дипломата, для України важливо, щоб ситуація з імпічментом Дональда Трампа вирішилася якнайшвидше.

"Фактично імпічмент вже відбувся, зараз судовий процес, але це механізм американської демократії. З приводу роботи - для України важливі відносини з обома напрямками (демократами й республіканцями - ред.), і для нас важливо було б, щоб всі ці справи в Сенаті закінчилися якомога швидше. Добре, що плани йдуть за скороченою процедурою, і є наміри завершити цей процес буквально за тижні, а не місяці", - сказав Чалий.

Читайте також: "Ми вже відчуваємо": Кравчук висловився про підтримку США України

Популярні відео

На думку колишнього посла, ситуація із затягуванням призначення українського посла "ненормальна".

"Проблема не в тому, чи є посол, чи ні, проблема в тому, що чехарда з цими призначеннями... Не думаю, що це нормальна ситуація. Відносини у нас із США настільки близькі, що такі призначення можуть відбуватися значно швидше", - вважає дипломат.

Читайте також: "Вашингтону неоднаково": журналіст пояснив, чому США хочуть зміни влади в Росії

Чалий також назвав приблизну дату можливого візиту Зеленського до США.

"Не тільки посол робить роботу на американському напрямку. Це повинна бути чітко скоординована робота президента, прем'єр-міністра, парламенту... Важливо, чи є у нас дорожня карта двосторонніх відносин, коли буде проведена комісія стратегічного партнерства, коли, власне, пройде візит президента. Я думаю, візит президента має відбутися 22-23 квітня цього року. Візит президента Зеленського до Сполучених Штатів. Це реалістичне завдання, я б на це звертав роботу МЗС", - сказав Чалий.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов розповів, чи реально Україні отримати летальну зброю від США, і які види зброї можуть бути надані.

Джерело Україна 24 Теги