Боротьба проти Росії в ПАРЄ: "слуга народу" пояснила, чого досягла Україна

Марія Мезенцева назвала резолюцію ПАРЄ щодо Росії "фізично правильним документом"

Боротьба проти Росії в ПАРЄ: "слуга народу" пояснила, чого досягла Україна

Парламентська асамблея Ради Європи, підтвердивши повноваження делегації Росії, врахувала правки України, в яких перераховані основні порушення РФ.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла народна депутатка від "Слуги народу", глава української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева, коментуючи спробу оскаржити повноваження делегації Росії.

"Інструмент, яким скористалася наша делегація, був обґрунтованим, тому що Росія продовжує порушувати основоположне право створення Ради Європи - це верховенство права. Ми повністю перерахували ці порушення, низку резолюцій, більш як 10. Ми говорили не тільки про порушення прав людини, мирних зібрань у самій Росії, але й підняли питання окупованих Криму і Донбасу. Для нас було важливо отримати документ", - зазначила вона.

Читайте також: Ми дали Росії серйозний бій — нардеп про ситуацію в ПАРЄ

Популярні відео

За словами Мезенцевої, повернення Росії до ПАРЄ у 2019 році було напівзаходом, оскільки "непідтвердження повноважень однією з 47 делегацій не позбавляє можливості депутатів виступати, голосувати".

"Ми отримали фізично правильний документ, який перераховує всі основні порушення Російської Федерації. Також було цікаво подивитися на нашу підтримку: Туреччина, з якою ми починаємо Кримську платформу на полях ПАРЄ, представники Сан-Марино, Ліхтенштейну, Швейцарії, Швеції... Правки Росії щодо мовного питання, де вони говорять про нібито утиски російськомовних українців в Україні, не пройшли. Українські правки були підтримані абсолютною більшістю асамблеї... Якщо відкрити документ, на першій же сторінці написано, що асамблея не визнає прогрес у відносинах з Росією, і діалог повинен тривати для того, щоб на неї тиснути", - підкреслила "слуга народу".

Читайте також: "Росія порушує 35 резолюцій": "слуга народу" розповіла про звернення України до ПАРЄ

Нагадаємо, 28 січня Парламентська асамблея Ради Європи ратифікувала повноваження російської делегації, попри їх оскарження з ініціативи українських депутатів багатьма членами Асамблеї.

Джерело Україна 24 Теги