Рада провалила закон щодо Конституційного суду - у Зеленського відреагували

Федір Веніславський прокоментував голосування за законопроєкт про збільшення мінімального кворуму КСУ

Рада провалила закон щодо Конституційного суду - у Зеленського відреагували

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт №4533 "Про конституційну процедуру" про збільшення мінімального кворуму для ухвалення рішень Конституційним судом, за допомогою якого передбачалося вирішити конституційну кризу. Депутат від фракції "Слуга народу", представник президента в КСУ Федір Веніславський називає цю ситуацію "політичними ігрищами" та "спекуляціями".

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Після того, як КСУ прийняв те горезвісне рішення від 27 жовтня, в парламенті представники практично всіх політичних сил заявляли про те, що необхідно упорядкувати діяльність КСУ, щоб в майбутньому не допустити повторення сумнівно легітимних і антидержавних рішень. Коли закон вже був готовий, до речі , в його розробці брали участь представники різних політичних сил, особливих зауважень і застережень не було", - сказав представник президента в КСУ.

Читайте також: У Зеленського відреагували на новий скандал з головою КСУ

Популярні відео

Веніславський вважає провал голосування щодо законопроєкту "маніпуляцією".

"Коли мова дійшла до голосування в сесійній залі, з'явилися політичні маніпуляції, спекуляції, що цей закон нібито якимось чином покликаний ускладнити діяльність КСУ. Це політичні ігрища, коли одні й ті ж політичні сили закликають до необхідності ухвалення закону, а потім за нього не голосують, а закликають голосувати проти нього", - сказав нардеп.

Читайте також: Це узурпація влади — ексголова КСУ про гучний скандал

Зазначимо, що законопроєкт передбачає, що рішення КСУ є прийнятим Великою палатою, а його висновок - наданим, якщо за це проголосувало не менше 12 суддів. Згідно з чинним законодавством, для ухвалення рішень необхідна підтримка не менше 10 суддів. Також встановлюється максимальний час для розгляду проваджень і посилюються вимоги до мотивації рішень.

Джерело Україна 24 Теги