Закон про референдум: у Раді назвали чотири небезпечні моменти

Є багато моментів, коли влада може ефективно втрутитися в заяви про народовладдя, сказав Павленко

Закон про референдум: у Раді назвали чотири небезпечні моменти

Народний депутат з фракції «Європейська солідарність» Ростислав Павленко в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав 4 проблеми із прийнятим Верховною Радою законопроєктом про народовладдя.

«Скасування закону або його частини (завдяки референдуму – ред.) несе небезпеку. Це правда. Тому що можна скасувати закон, який регулює частину відносин, і створити дірку в правовідносинах, а потім героїчно цю проблему долати. Далі, як проводиться референдум – фактично на кожному етапі ЦВК може затягнути, зупинити, скасувати тощо. Не йдеться тут про повне народне волевиявлення», – заявив нардеп.

Читайте також: Нардепи запропонували питання для першого всеукраїнського референдуму: подробиці

Популярні відео

Він наголосив, що є багато процедурних моментів, коли влада може ефективно для себе втрутитись у заяви про народовладдя.

«Третє, як складаються комісії – в законі ніде немає такого, щоб був паритет, щоб комісії були порівну з прихильників і опонентів. Тому, коли потрібно для влади – ми проводимо референдум і правильно рахуємо, не потрібно – по-іншому все відбувається. Запровадження електронного голосування при всіх кібератаках, при кібервійні, яку веде Росія і що провідні країни світу визнають зараз як небезпеку… ми відкриваємо такі дуже серйозні речі як народовладдя для подібних маніпуляцій», – зазначив Павленко.

Читайте також: У важливому законі Зеленського знайшли помилки: подробиці

Нагадаємо, ухвалення закону про референдум було однією з ключових передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. 26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому президентський закон "Про всеукраїнський референдум" (№3612). Рішення підтримали 255 народних депутатів.

Представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24"  розвіяв "страшилку" щодо закону про референдум.

Джерело Україна 24 Теги