Нардепи запропонували питання для першого всеукраїнського референдуму: подробиці

Представники різних політсил озвучили питання, які, на їхню думку, хвилюють людей

Нардепи запропонували питання для першого всеукраїнського референдуму: подробиці

Народні депутати України від різних політичних сил в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментували закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений Верховною Радою, і розповіли, про що треба запитати українців у першу чергу.

"Я вважаю, треба ставити те питання, яке хвилює людей, – це питання війни та миру. Це моя позиція, не позиція фракції. Але я вважаю, що людей у першу чергу хвилює питання війни та миру в нашій державі й шляхи виходу з цієї ситуації. Над формулюванням питання треба подумати, але я б на референдум виніс певну формулу, яка стала б дороговказом до миру", - заявив нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев.

Читайте також: Цивілізоване право на повстання: експерт про дію закону про референдум

Голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко вважає, що українцям можна поставити "багато цікавих нагальних питань".

"Я думаю, що нам треба наводити лад з тими питаннями, які з тих чи інших причин не знайдуть зараз у парламенті однієї позиції. Наприклад, скорочення кількості нардепів до 300. Я б це питання продублював на референдумі", - зазначив Корнієнко.

Популярні відео

Нардеп від "Батьківщини" Тарас Крулько заявив, що лідер політсили Юлія Тимошенко запропонувала винести на референдум одразу п'ять питань:

"1. Що робити з газом національного видобутку, щоб він народу продавався з націнкою не більше 30%. 2. Висловитися з приводу розпродажу сільськогосподарської землі. 3. Висловитись з приводу розпродажу стратегічної власності. 4. Висловитись з приводу легалізації марихуани. 5. Питання легалізації грального бізнесу".

Нардеп від "Європейської солідарності" Артур Герасимов пояснив, які ключові виклики сьогодні стоять перед людьми та державою.

"А вони такі: як нам подолати пандемію, як захистити людей від зростання тарифів, і давайте не забувати, що в нас іде війна з Росією. На сьогодні пандемія – номер один. Я б поставив запитання чітко: чи хочете ви вакцинуватись до вересня?" – заявив Герасимов.

Читайте також: У важливому законі Зеленського знайшли помилки: подробиці

Нагадаємо, ухвалення закону про референдум було однією з ключових передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. 26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому президентський закон "Про всеукраїнський референдум" (№3612). Рішення підтримали 255 народних депутатів.

Представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24"  розвіяв "страшилку" щодо закону про референдум.