У Зеленського розвіяли "страшилку" щодо закону про референдум

Нардеп Федір Веніславський нагадав про положення Конституції України

У Зеленського розвіяли "страшилку" щодо закону про референдум

Президентський закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений Верховною Радою, не використовуватиметься для будь-яких змін території України.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді, нардеп від "Слуги народу" Федір Веніславський.

На запитання, чи може цей закон бути використаний для територіальних змін, Веніславський відповів:

"Це абсолютно неможливо. Не можна висмикувати один конкретний закон чи одні конкретні положення закону, ігноруючи Конституцію України та інші законодавчі акти. У Конституції України чітко й однозначно написано в першому розділі, що територія України є цілісною і недоторканою, і будь-які зміни території України забороняються з точки зору зменшення території".

Читайте також: Потрібні запобіжники — політолог про важливий закон Зеленського

Популярні відео

"Слуга народу" також нагадав, що в Конституції України є стаття 73, "яка чітко й однозначно говорить про те, що виключно всеукраїнським референдумом вирішується питання зміни території України".

"Яким чином взагалі гіпотетично може бути змінено територію України? Звичайно, зміна території України з точки зору комплексного розуміння і Конституції України можлива лише шляхом доєднання якихось інших територіальних частин до України. Відповідно, таке питання може вирішитись виключно шляхом укладання міжнародного договору. А для того щоб включити додаткові запобіжники, якраз і передбачається, що лише народ на референдумі може цей міжнародний договір затвердити", - пояснив депутат.

За його словами, "всі страшилки, які розказують наші колеги по парламенту, котрі перебувають в опозиції, є виключно страшилками, і нічого спільного з реальністю не мають".

Читайте також: "Цього закону не вистачає": Разумков розповів про виконання обіцянки Зеленського

Нагадаємо, ухвалення закону про референдум було однією з ключових передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. 18 червня парламент підтримав законопроєкт у першому читанні.

26 січня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому президентський закон "Про всеукраїнський референдум" (№3612). Рішення підтримали 255 народних депутатів.

Джерело Україна 24 Теги