Україна фінансово не виграє — експертка про гучний законопроєкт

У Комітеті виборців України розповіли, чому скорочення кількості депутатів не буде вигідним

Україна фінансово не виграє — експертка про гучний законопроєкт

Заступниця генерального директора Комітету виборців України Наталія Линник розповіла в ефірі каналу "Україна 24", чи виграє держава від скорочення чисельності народних депутатів до 300, як пропонує один із законопроєктів.

"Очевидно, вже порахували експерти, що значною мірою фінансово не виграє. Адже 2020 року до держбюджету повернулося понад 30 млн грн через те, що нардепи несумлінно виконували свою роботу. Ефективність діяльності значною мірою залежить від того, якої якості нардепів ми обираємо. Якщо це професіонали, то їхню кількість можна і зменшити. 

Проте за теперішніх соціальних і політичних умов ми обираємо недобросовісних працівників парламенту, і таким чином, коли скорочуємо кількість депутатів, ми відповідно скорочуємо кількість тих, хто працюватиме у профільних комітетах", — сказала вона.

Читайте також: "Пролетарський підхід": політологиня розкритикувала гучний законопроєкт

Популярні відео

Експертка пояснила, як скорочення позначиться на роботі депутатів.

"Це означає, що в одному профільному комітеті працюватиме не більше 13 осіб, кворум буде не більше 7 осіб. Комітети можуть неналежним чином виконувати свою роботу. В середньому на розгляд парламенту припадає близько 3 тисяч законів. Відповідно не складно поділити, яка кількість законів припадає на той чи інший комітет. 

На депутата, якщо їх буде 300, підвищиться навантаження і на пленарні засідання, і під час роботи з виборцями – десь у 1,5 раза. У нардепів будуть всі аргументи та мотивація щодо підвищення зарплати, і компенсації за їхню діяльність", — сказала вона.

Раніше заступниця голови парламентського комітету з питань правової політики, народна депутатка від "Слуги народу" Ольга Совгиря розповіла, яким чином розрахували необхідну кількість нардепів.

Джерело Україна 24 Теги