"Росія порушує 35 резолюцій": "слуга народу" розповіла про звернення України до ПАРЄ

Леся Забуранна розповіла, які шанси усунути російську делегацію від роботи

"Росія порушує 35 резолюцій": "слуга народу" розповіла про звернення України до ПАРЄ

Україна звернулася до Парламентської Асамблеї Ради Європи з пропозицією припинити повноваження делегації Росії. Про шанси цього домогтися розповіла в ефірі каналу "Україна 24" нардепка від фракції "Слуга народу" Леся Забуранна.

"Річ у тому, що Росія безпосередньо порушує 35 резолюцій Ради Асамблеї, відповідно вона є рекордсменом щодо порушення прав людей. Згідно з регламентом Ради Європи дану ініціативу можна направити на дослідження в комітети, якщо це підтримають 30 делегатів із 5 країн. Ми отримали підтримку 38 делегатів.

І найважливіше, наразі сесія проходить у гібридному форматі. В понеділок ще не всі делегати були ознайомлені з правилами голосування. Враховуючи такі складні технічні аспекти, 38 делегатів, які підтримали Україну – доволі високий показник. Зараз, відповідно до регламенту Ради Європи, впродовж 24 годин моніторингові комітети готують відповідну доповідь, і регламентний комітет готує бачення цієї ситуації", — розповіла вона. 

Читайте також: Україна ініціювала в ПАРЄ декларацію щодо протестів у Білорусі: подробиці

Популярні відео

У ПАРЄ є три варіанти щодо Росії: підтвердити роботу делегації, усунути або призупинити. Забуранна розповіла, наскільки є реальним третій варіант.

"Все залежить від доповіді, яка буде підготовлена. У нас доповідачем є представник групи соціалістів. На жаль, 2019 року він підтримав повернення Росії без санкцій. Тому у мене є сумніви, що ця доповідь буде на користь України. Але сподіваємося, що зможемо переконати наших європейських колег", — сказала вона.

Раніше "слуга народу" Єлизавета Ясько сказала, що чекає на Україну в ПАРЄ після її звільнення з поста голови делегації.

Джерело Україна 24 Теги