Все має закінчитися на рішенні прокурора — Піскун про гучну справу

Ексгенпрокурор розповів, що думає про закриття кримінальної справи та атаки на прокурорів

Все має закінчитися на рішенні прокурора — Піскун про гучну справу

 Ексголова ГПУ Святослав Піскун розповів в ефірі каналу "Україна 24", чи було для нього несподіванкою закриття справ про Роттердам+.

"До цього все рухалось, починаючи з 27 серпня 2020 року – було винесене перше рішення, яке декілька разів було підтримано і Антикорупційною прокуратурою, і Вищим антикорупційним судом. Що таке кримінальний процес? Це насамперед жорстке дотримання процесуальних вимог під час розслідування кримінальної справи, і друге – презумпція невинуватості. Тому можна висловлювати будь-які думки, але повинні всі висловлювання закінчитись там, де є рішення відповідального за це прокурора.

Я підтримую, бо я сам був у шкурі генпрокурора. І вдруге підтвердили рішення в Антикорупційному суді. Я за процес і за правду. Роздуми мають закінчуватись там, де працює закон", — сказав він. 

Читайте також: Дії НАБУ знову визнали незаконними - адвокатка про справу "Роттердам плюс"

Популярні відео

Піскун висловився також про продовження атак на прокурорів у справі, які закрили справу, при тому, що ВАКС вже вдруге визнав ці дії законними. 

"Я думаю, що цих людей (хто атакує прокурорів – ред.) більше цікавить не результат, а процес. І якщо вони не будуть в процесі, то про них просто ніхто ніколи не згадає. Але на думку суду вони не виявилися правими. Це рішення є обґрунтованим, на мій погляд. Експерти висловлювалися за те, що це рішення обґрунтоване. Тому просто треба брати його за основу", — сказав він.

Читайте також: "Суд вніс хаос": експерти про новий поворот у справі "Роттердам+"

Нагадаємо, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду остаточно визнала законним і обґрунтованим закриття справи "Роттердам+". З 17 листопада рішення набрало чинності й оскарженню не підлягає.

28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" через відсутність правдивих і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як за ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила, що були завдані збитки.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Джерело Україна 24 Теги