Це узурпація влади — ексголова КСУ про гучний скандал

Станіслав Шевчук розповів, що буде з КСУ, якщо Тупицький не ходитиме на роботу

Це узурпація влади — ексголова КСУ про гучний скандал

Голові Конституційного суду Олександру Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу. Чи мала право держохорона це робити, розповів в ефірі каналу "Україна 24" ексголова КСУ Станіслав Шевчук.

"Державна охорона виконує указ президента, який є чинним. Указ президента видано в рамках процесуального кримінального кодексу, це пов'язано з обмежувальними заходами щодо Олександра Тупицького. Є небезпека, що він може вплинути на слідчих, використовуючи позицію глави суду, приховати або знищити докази. Тобто це все кримінальний порядок денний", — сказав він.

Читайте також: Хотів прикритися Конституцією — ексголова КСУ про скандального суддю Тупицького

Популярні відео

За словами Шевчука, заява Тупицького про те, що без нього ситуація дестабілізується, не відповідає дійсності.

"Що стосується дестабілізації, це перебільшення, Тупицький маніпулює, як завжди. Відповідно до закону про Конституційний суд, у разі відсутності голови суду його обов'язки тимчасово виконує його заступник або старший за віком суддя. Нагадаю, що у 2017- початку 2018 року у КСУ взагалі не було голови, і його обов'язки виконував старший суддя Віктор Кривенко.

Є заступник Тупицького — Головатий. Мені дивно чути, що право підпису є тільки у Тупицького. Це вже якась узурпація влади. На мій погляд, відсутність права підпису у Головатого говорить про узурпацію влади Тупицьким, він перетворив суд у свою фірму, і за це треба відповідати", — заявив він.

Читайте також: Не мають рації обидві сторони — екссуддя КСУ про скандал з Тупицьким

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду строком на два місяці. Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману.

Джерело Україна 24 Теги