Переговори будуть складними — політолог про візит іноземного міністра до України

Дмитро Левусь розповів, чого чекати від українсько-угорської угоди

Переговори будуть складними — політолог про візит іноземного міністра до України

Україна готує так звану "джентльменську угоду" з Угорщиною, яка сприятиме врегулюванню спірних моментів у двосторонніх відносинах. 27 січня Україну відвідає міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, до приїзду якого і готується документ. Ситуацію прокоментував політолог-міжнародник Дмитро Левусь в ефірі каналу "Україна 24".

"Є конкретні українські пропозиції, можна тільки вітати позицію України, є готовність до певних компромісів з української сторони, але оптимізм досить стриманий. Оптимізму заважає весь досвід українсько-угорських відносин. Ми бачимо, що нібито з угорської сторони в соцмережах розгортається кампанія закарпатських угорців про те, що Україна нібито не виконує рекомендації "Венеціанської комісії", — сказав він.

Читайте також: "Не дорахуємося низки областей": Гордон про сепаратизм в Україні та дії Росії

Популярні відео

За словами експерта, Україна готова до ведення переговорів з Угорщиною.

"Можна однозначно стверджувати, що ці переговори будуть складними. Українське МЗС готове до цих переговорів. Стартові позиції Будапешта були взагалі неприйнятними, я думаю, що позиція Угорщини скоригована. Думаю, мова буде йти про ситуацію в освіті, про збільшення перехідного періоду для угорських шкіл. З того, що говорили пани Жовква (заступник голови Офісу президента — ред.) і Кулеба (міністр закордонних справ — ред.), зрозуміло, що буде підійматися весь комплекс питань", — сказав він.

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, що українська влада приділяла мало уваги ситуації на Закарпатті, де сталася низка скандалів, пов'язаних з Угорщиною.

Джерело Україна 24 Теги