Скорочення Ради до 300 депутатів: "слуга народу" розкрила деталі

Ольга Совгиря навела математичні розрахунки

Скорочення Ради до 300 депутатів: "слуга народу" розкрила деталі

Скорочення кількості депутатів Верховної Ради до 300 є оптимальним для України. Відповідний законопроєкт нардепи можуть розглянути вже в січні.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла заступниця голови парламентського комітету з питань правової політики, народна депутатка від "Слуги народу" Ольга Совгиря.

"Всім фахівцям відома так звана "формула Шугерта", відповідно до якої кількість депутатів у парламенті має дорівнювати кубічному кореню кількості громадян певної держави. Якщо ми порахуємо кількість громадян в Україні і спробуємо застосувати цю формулу, ми виходимо саме на таке число. Підраховано з урахуванням середньої кількості - 300 депутатів, на думку президента, який є суб'єктом законодавчої ініціативи, це оптимальна кількість депутатів, яка повинна бути в парламенті", - сказала Совгиря.

Читайте також: "Слуга народу" розповів, хто є найбільшими прогульниками в Раді

Популярні відео

Нардепка нагадала, що напередодні на засіданні комітету з питань правової політики відповідний законопроєкт був підтриманий.

"Зараз йдеться, щоб його остаточно ухвалив парламент, для цього потрібно 300 голосів. Думаю, що на це питання остаточно можна буде відповісти після того, як будуть проведені консультації з усіма фракціями і групами. До сесійної зали він має потрапити на останньому пленарному тижні січня", - зазначила вона.

Читайте також: "Не озиратися в пошуках корму": в Раді пояснили грошові компенсації нардепам

Нагадаємо, що українці підтримали скорочення кількості народних депутатів до 300 під час опитування, яке відбулося 25 жовтня за ініціативою президента Володимира Зеленського.

Джерело Україна 24 Теги