Раду можуть скоротити до 300 депутатів - в "Слузі народу" розповіли подробиці

Олена Мошенець вважає, що за рахунок цього бюджет заощадить близько 150 млн грн на рік

Раду можуть скоротити до 300 депутатів - в "Слузі народу" розповіли подробиці

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в цілому законопроєкт №1017, який передбачає зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300. Нардеп від фракції "Слуга народу" Олена Мошенець в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, що фракція підтримує цей законопроєкт, і висловила побоювання, що для голосування може не вистачити 300 необхідних голосів.

"Фракція "Слуга народу" налаштована на те, щоб цей законопроєкт ухвалити. Звичайно, є певні депутати, які мають окрему думку. Вони вважають, що при зменшенні кількості депутатів до 300 зменшиться представництво. Але слід пам'ятати, що коли приймався цей конституційний склад, 450 депутатів, населення України було теж на третину більше, ніж зараз. Очевидно, що такі рішення час від часу мають бути переглянуті. На комітеті фракція "Слуга народу" теж голосувала, інші політичні сили або були відсутні, або утримались. Є ризик, що не може вистачити в залі 300 голосів", - сказала Мошенець.

Читайте також: "Побачимо новий Кабмін": ексдепутат прогнозує серйозні зміни у владі

Популярні відео

Депутат зазначила, що, згідно до рекомендацій Конституційного суду, розгляд законопроєкту можна відкласти і потім ухвалювати з урахуванням побажань як самого КСУ, так і політичних сил. Мошенець допустила, що якщо всі побажання будуть враховані, то законопроєкт буде підтриманий.

Також нардеп звернула увагу на те, що скорочення кількості депутатів було передвиборчою обіцянкою президента і "Слуги народу".

"Для нас, "Слуги народу", це є однією з обіцянок, зокрема і президента. Особисто я вважаю, що це збільшить конкуренцію в хорошому сенсі, приходитимуть більш підготовлені депутати. Це також дозволить скоротити витрати бюджету на те, щоб виплачувати зарплату, кошти на депутатські повноваження. 100 тис. на місяць зараз витрачається на одного депутата, за рік виходить економія близько 180 млн грн. І це позитивно буде сприйнято населенням. І головне - питання не в кількості, а в якості. Ми можемо скільки завгодно захищати цифру "450", але час переглянути цей підхід", - сказала Мошенець.

Читайте також: Поїздка "слуг народу" на Донбас: депутатка назвала головну мету

Раніше депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Качура в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи потрібно скорочувати кількість нардепів до 300.

Джерело Україна 24 Теги