Переговори щодо Донбасу: Арестович розповів, чого Україна досягла за рік

За словами Арестовича, мирне врегулювання йде повільно через позицію Кремля

Переговори щодо Донбасу: Арестович розповів, чого Україна досягла за рік

Позаштатний радник керівника Офісу президента, речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, якого прогресу вдалося досягти за минулий рік на переговорах щодо Донбасу.

На запитання, що було здійснено після домовленостей "нормандської четвірки" у Парижі рік тому, речник української делегації в ТКГ відповів:

"Наша делегація визнає паризькі домовленості такими, які були здійснені частково. Два обміни полоненими є найкращим і найбільшим досягненням, ще припинення вогню – відносне, але все-таки. Ми відкрили КПВВ 10 листопада. З нашого боку вони досі працюють. Тобто ми створили додаткові умови, щоб боротися за уми й серця людей з того боку лінії розмежування. Що можна було ще зробити – додаткові ділянки розведення військ, розмінування, відкриття КПВВ і обмін полоненими. На жаль, це просувається по міліметру".

Читайте також: Затиснути Росії одне місце: Ляшко запропонував радикально вирішити проблему Донбасу

Популярні відео

За його словами, в тому, що процес мирного врегулювання йде дуже повільно, винен Кремль.

"Російське керівництво має вирішити, чи вони хочуть, і як виконувати мінські та паризькі домовленості. Тому що і Франція, і Німеччина визнали, що Україна робить сильні кроки для виконання всього комплексу домовленостей у "мінському" та "нормандському" форматах", - заявив Арестович.

Також він прокоментував останню зустріч у "нормандському форматі" на рівні політичних радників глав держав:

"Головні зусилля були зосереджені на безпекових питаннях. Наскільки я зрозумів, як каже пан Козак (заступник голови адміністрації президента РФ - ред.), Росію в першу чергу цікавить політичний аспект – порядок проведення виборів тощо. Наша позиція полягає в тому, що спочатку безпека, а потім – політика".

Раніше політолог Олександр Леонов в ефірі телеканалу "Україна 24" підбив підсумки зустрічі в "нормандському форматі", яка відбулася 12 січня в Берліні.

Джерело Україна 24 Теги