Шанс на коаліцію проти Росії — експерт про зустріч Зеленського з очільницею сусідньої країни

Юрій Кочевенко розповів, як співпраця з Молдовою допоможе в досягненні миру на Донбасі

Шанс на коаліцію проти Росії — експерт про зустріч Зеленського з очільницею сусідньої країни

У Берліні відбувається зустріч радників у "нормандському форматі". Від України туди прибули керівник Офісу президента Андрій Єрмак та віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзников.

Водночас в Україну приїхала президентка Молдови Майя Санду. Чому друга подія важливіша, пояснив директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Навряд чи варто очікувати (від зустрічі у Берліні — ред.) дипломатичних проривів або взагалі конкретних результатів. Швидше, це буде чергова демонстрація позицій і спроба підготовки зустрічі для голів держав. На мою думку, зустріч, яку провів сьогодні президент Зеленський у Києві з новообраною президенткою Молдови значно важливіша, і вона може суттєвіше наблизити нас до миру на Донбасі, ніж зустріч у Берліні", — сказав він.

Читайте також: Україна має зробити офіційну заяву щодо Росії — експерт про війну на Донбасі

Популярні відео

Експерт пояснив, чого може домогтися Україна у співпраці з Молдовою.

"Позиція України має будуватися на принципі нашої територіальної цілісності та непорушності кордонів, а також готовності відстоювати свою цілісність. Росія зупиняється тільки там, де її зупиняють. І жодні дипломатичні маневри самі собою не здатні виконати це завдання.

Проте сьогодні в України з’являється суттєвий шанс побудувати серйозну антиімперську, антикремлівську коаліцію з країнами, які вже потерпають чи можуть стати жертвами російської агресії. І Молдова тут виглядає найбільш очевидним союзником. Якщо ми спільно зможемо прибрати загрози як мінімум з боку Придністров’я, це суттєво розв’яже руки Україні в інших напрямках", — сказав він.

Раніше політолог Олег Саакян розповів, як Україна та Молдова можуть допомогти одна одній.

Джерело Україна 24 Теги