Не треба боятися: експерт розповів, кого штрафуватимуть через закон про мову

Як буде функціонувати закон про українську мову як державну

Не треба боятися: експерт розповів, кого штрафуватимуть через закон про мову

Представник уповноваженого з захисту державної мови Андрій Вітренко пояснив в ефірі каналу "Україна 24" суть статті закону про українську мову як державну, яка набирає чинності в січні.

"Насправді закон про забезпечення функціонування української мови як державної вводиться з 16 червня 2019 року, вводиться він поступово, і з 16 січня 2021 року вводиться в дію стаття, відповідно до якої мова обслуговування споживачів - саме українська. Якщо хочете, щоб зверталися іншою мовою — на прохання клієнта це можливо, якщо відповідний продавець володіє цією мовою", — сказав він.

Читайте також: Закон про українську мову: омбудсмен розповів, хто складатиме мовний іспит

Популярні відео

Вітренко розповів, кого і як штрафуватимуть за порушення мовного закону.

"Механізм контролю наступний: якщо людина бачить, що з нею відмовилися спілкуватися українською, пишеться скарга, або здійснюється дзвінок на гарячу лінію секретаріату уповноваженого із захисту державної мови, повідомляється про це і, відповідно, далі, якщо є дійсно порушення, застосовується механізм державного контролю. Для підтвердження слів потрібна фото- або відеофіксація, інакше буде складно довести.

Адміністративний штраф накладається, якщо порушення вчинено повторно протягом року, це досить складна процедура. Нам не потрібно лякатися цих штрафів, їх платитимуть ті, хто принципово і категорично не хочуть виконувати норму закону", — сказав він.

Читайте також: В "Слузі народу" запропонували радикальний захід для захисту української мови

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року набирає чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує всіх постачальників послуг в Україні спілкуватися з клієнтами виключно державною мовою, якщо не було прохання споживача про іншу.

Джерело Україна 24 Теги