"Глухого кута немає": в ТКГ відповіли Разумкову щодо Донбасу

Сергій Гармаш розповів про ситуацію навколо переговорів

"Глухого кута немає": в ТКГ відповіли Разумкову щодо Донбасу

Член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" спростував заяву спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про те, що переговори щодо Донбасу зайшли в глухий кут.

"Я не згоден (з тим, що переговори зайшли в глухий кут - ред.). Сьогоднішня інформація Єрмака (голови Офісу президента - ред.) про те, що планується зустріч на рівні зовнішньополітичних радників, говорить про те, що процес йде. Глухого кута немає. Інше питання, що, можливо, очікування були вищі від нормандського формату, очікували, що за рік він дасть якийсь конкретніший результат. Але ці результати від початку були нереалістичні, бо якщо Росія не хоче вирішити проблему, то її не можна буде вирішити навіть на рівні нормандського формату. Він тільки як інструмент може просувати Росію до позитивного для нас рішення", - сказав Гармаш.

Читайте також: Росія почала новий етап тиску на Україну – військовий експерт про Донбас

Популярні відео

Учасник ТКГ назвав головні досягнення України на переговорах:

"Ми отримали ще більшу групу наших полонених, ми змінили свою політику щодо окупованих територій, відкрили нові КПВВ. Ми отримали, не можна говорити перемир'я, але в 10 разів зниження кількості жертв на лінії фронту - це теж істотний плюс. В тих умовах військової, економічної і політичної нерівності, в яких ми перебуваємо, наші переговорні групи домоглися значного позитивного результату".

Читайте також: Новий план України щодо Донбасу: Арестович пояснив гучну заяву віцепрем'єра

Гармаш нагадав, що Росія намагалася "взагалі нівелювати нормандський формат і перевести всі переговори в формат ТКГ".

"Ці зусилля провалилися, і це теж перемога. Іноді про перемоги можна судити по тому, чого хотів і не зробив ворог, не зміг домогтися. Не зміг домогтися консультативної ради, не зміг домогтися інспекцій спільно з бойовиками", - сказав він.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю "Українській правді" заявив, що переговори щодо Донбасу зайшли в глухий кут, і запропонував підключити до врегулювання парламент.

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що з ситуації з переговорами по Донбасу є два виходи.

Джерело Україна 24 Теги