В "Слузі народу" запропонували радикальний захід для захисту української мови

Нардепка Олена Шуляк заговорила про нові штрафи

В "Слузі народу" запропонували радикальний захід для захисту української мови

В Україні необхідно запровадити штрафи для політиків, які не користуються державною мовою в публічних виступах.

Таку ідею озвучила в ефірі телеканалу "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Олена Шуляк, коментуючи пропозицію свого однопартійця Максима Бужанського скасувати штрафи за недержавну мову у сфері послуг.

"Мовне питання – це те питання, яке завжди дуже легко може розколювати суспільство навпіл і давати окремим політикам заробляти якісь окремі бонуси, або ще щось відоме лише їм. І мені б хотілося зазначити, що ми говоримо про закон, який регулює питання стосовно української мови як державної", - зауважила вона.

Читайте також: Парламент ніколи не дасть такої можливості — нардеп про питання мови на Донбасі

Популярні відео

За словами Шуляк, їй би хотілося, щоб "політики, народні депутати, міністри та інші держслужбовці обов’язково, коли виконують свої службові обов’язки, все-таки користувалися українською мовою".

"І, можливо, я була б такою радикальною – я б також пропонувала введення для політиків штрафів. Вони не завжди говорять державною мовою, яка, на мій погляд, потребує захисту", - наголосила "слуга народу".

Читайте також: В "Слузі народу" запропонували українцям нову мову: Фаріон жорстко відповіла

Нагадаємо, нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський запропонував скасувати норму мовного закону щодо обов'язкового використання української мови у сфері послуг, яка має набути чинності з 16 січня 2021 року.