"Ми на боці народу": Кулеба висловився щодо санкцій проти Білорусі

Міністр закордонних справ розповів, чи потрібно вводити антибілоруські санкції

"Ми на боці народу": Кулеба висловився щодо санкцій проти Білорусі

Україна підтримує народ Білорусі та виступає проти економічних санкцій, заявив очільник МЗС Дмитро Кулеба в ефірі каналу "Україна 24". Він прокоментував візити українських політиків до Мінська та Москви. 

"Політ до Москви й до Мінська — це два принципово різні польоти. Бо до Москви ти летиш як до країни, яка вчинила злочин проти твоєї країни, вбила твоїх громадян і вкрала твою територію. А до Мінська ти летиш як до країни, де вчиняється насильство проти власних громадян. Реагувати на це треба по-різному. Візит депутата Шевченка (до Білорусі — ред.) не має вплив на міжурядову офіційну дипломатію, тому що офіційна позиція України є дуже чіткою: ми були, є і будемо на боці білоруського народу", — сказав він.

Читайте також: "Обійдеться Росії дорожче": Кулеба пояснив мету створення Кримської платформи

Популярні відео

За словами Кулеби, він не підтримує економічні санкції проти Білорусі.

"Я не підтримую ідею запровадження економічних санкцій, тому що товарообіг між Білоруссю та Україною 4,5 млрд. Наш народ і білоруський народ є кінцевими бенефіціарами цієї торгівлі, тому що це робочі місця, доступ до товарів. Тому я повністю підтримую санкції проти тих, хто вчиняє порушення прав людини, звірства і насильство над громадянами. Ми послідовно будемо підтримувати громадян Білорусі, давати їм можливість переїхати до України та почати нормальне безпечне життя. Але я проти того, щоб відкривати новий трек економічних санкцій між нашими країнами. 

Медіа перебільшують кількість громадян, які хочуть виїхати з Білорусі та розпочати нове життя в Україні. Ніяких черг на кордоні немає. Але для нас доля кожної людини важлива. Тому ми будемо допомагати кожному, хто захоче знайти прихисток в Україні й розпочати тут нове життя", — розповів він.

Раніше Кулеба висловився про причини дефіциту питної води в окупованому Криму.

Джерело Україна 24 Теги