Є три способи: Кулеба розповів, як Україна може отримати вакцину від коронавірусу

Дмитро Кулеба зазначив, що дипломатія і президент допомагають МОЗ чим можуть

Є три способи: Кулеба розповів, як Україна може отримати вакцину від коронавірусу

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі каналу "Україна 24" розповів, якими шляхами України може отримати вакцину від коронавірусу.

"Переговори щодо вакцини проходять на рівні Міністерства охорони здоров'я, і ​​всі - від президента України до дипломата, який працює за кордоном у конкретному посольстві, - допомагають забезпечити поставку вакцин. Так влаштована система, що для інших країн саме МОЗ - основний партнер", - сказав глава зовнішньополітичного відомства.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: чи допоможе вона побороти епідемію, розповів лікар

Популярні відео

За словами Кулеби, є три основні способи отримання вакцини.

"Президент приділяє цьому питанню надзвичайно велику увагу, досягається це в такий спосіб. Перше. Можна політичними інструментами збільшити кількість вакцин, які нам видадуть через програму COVAX.

Друге. Деякі країни зарезервували та закупили таку кількість вакцин, яка дозволяє їм три або чотири рази вакцинувати своє населення. Ми звертаємося до таких країн з проханням продати або передати нам надлишок.

Третє. Є політичний вплив, тобто ти приходиш до компанії-виробника вакцини, вони кажуть "ми готові, але нам потрібна позиція уряду країни, де знаходиться наш бізнес", і тоді ти йдеш в уряд домовлятися", - розповів Кулеба.

Читайте також: Російська вакцина від COVID-19 не підходить українцям з двох причин - нардепка

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін розповів, що Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca в кінці першого - на початку другого кварталу 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги