У Раді боротимуться з грубим порушенням — Разумков назвав спосіб

Спікер парламенту розповів, у чому полягатиме боротьба з кнопкодавством

У Раді боротимуться з грубим порушенням — Разумков назвав спосіб

У Верховній Раді боротимуться з "кнопкодавством". Про способи розповів в ефірі каналу "Україна 24" спікер парламенту Дмитро Разумков.

"На жаль, підозри є (щодо неперсонального голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти — ред.), рано про це говорити. Результат був 226 (мінімально необхідна кількість голосів для ухвалення рішення в парламенті -— ред.). Йдеться про те, що, можливо, сталося неперсональне голосування, причому навіть не одного народного депутата. Зараз вивчатимуть відео", — сказав він.

Читайте також: Нові призначення в Кабміні: "слуга народу" висловилася про протест депутатів

Разумков розповів, що в сесійній залі будуть поставлені додаткові камери.

"Хотів би нагадати, що, з одного боку, ми прийняли закон, який вводить кримінальну відповідальність за неперсональне голосування. З іншого боку, за фактом ми побачили, що він не до кінця реалізує ті завдання, які ми ставили й перед собою, і перед цим законодавчим актом. Тому на останньому пленарному засіданні я збирав нараду з керівниками депутатських фракцій і груп, вони звернулися з деякими пропозиціями, і ми вийшли зі спільною позицією.

Вона полягає в наступному: ми поставимо додаткові камери в залі, зменшимо можливість голосувати зі зручних, скажімо так, для таких явищ місць, і звернулися до профільного комітету написати більш жорсткий закон, який би регламентував наслідки неперсонального голосування. З одного боку, кримінальна відповідальність, з іншого - фінансова. Як показала практика, депутати теж переживають за свої зарплати", — сказав він.

Читайте також: У "Слузі народу" пояснили, чому нардепів не карають за популярне порушення

Популярні відео

За словами спікера, є ще один спосіб, але до нього поки не стали вдаватися через дорожнечу.

"Є варіант, який би нам дозволив піти від кнопкодавства. Це встановити нову систему "Рада", яка працювала б на базі face ID або відбитка пальця, долоні. Але вона дуже дорога, коштує 250-300 млн грн. Сьогодні в умовах COVID, якби ми заклали ці кошти в бюджет, так само прийшли б медики, вчителі й сказали "як вам не соромно", — сказав він.

Раніше політолог Олексій Якубін розповів, що Верховна Рада у 2020 році не встигла розглянути низку важливих ініціатив, зокрема, президентський законопроєкт про референдум в Україні.

Джерело Україна 24 Теги