У "Слузі народу" пояснили, чому нардепів не карають за популярне порушення

Кримінальна відповідальність за "кнопкодавство" поки існує лише на папері

У "Слузі народу" пояснили, чому нардепів не карають за популярне порушення

У Верховній Раді зменшилася кількість випадків неперсонального голосування, однак притягнення депутатів-"кнопкодавів" до відповідальності як і раніше залишається проблемою.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла заступниця голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Після того, як ми ухвалили закон про кримінальну відповідальність (за неперсональне голосування - ред.), випадків набагато менше. У нашій фракції після ухвалення закону не було жодного випадку кнопкодавства. Інше питання - яким чином фіксувати неперсональне голосування і доводити в суді, так як кримінальна відповідальність - це якщо дійде до суду і вироку обвинуваченого, це буде підставою для того, щоб депутат втратив мандат. Це і є найсуворіше покарання, а не якісь там штрафи", - сказала Кравчук.

Читайте також: "Ширятимуться прямо в Раді": Ляшко накинувся на депутатів

За її словами, питання в тому, "як доводити, з якими відеоматеріалами".

"Є частина сесійної зали, де немає камер. До того ж, немає архіву онлайн-трансляції з існуючих камер, до якого можуть звернутися слідчі", - зазначила нардепка.

Популярні відео

"Слуга народу" також прокоментувала можливість запуску в Раді сенсорної кнопки, яка не дозволить нардепам голосувати за відсутніх колег.

"Дійсно, в старій системі "Рада" є кнопка, яку можна паралельно утримувати, але її термін експлуатації вже вийшов ще до того, як її впровадили. Коли заходила нова Рада, її навіть не вмикали, тому що можна було подати позов щодо будь-якого голосування з будь-якого закону. Введення сучасної сенсорної кнопки - це додатково 300 млн гривень, у кризовий рік не варто витрачати такі гроші на вдосконалення системи голосування", - заявила Кравчук.

Читайте також: Збирали горіхи та розводили кроликів: нардепи розповіли, як переживали складні часи

Раніше політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу "Україна 24" підбив підсумки роботи Верховної Ради за рік і поставив оцінку нардепам.

Джерело Україна 24 Теги