Потрібні десятки мільйонів: в ЦВК розповіли про вибори мера замість Кернеса

Юрій Мірошниченко розповів, чи може Харків залишатися без міського голови

Потрібні десятки мільйонів: в ЦВК розповіли про вибори мера замість Кернеса

За затягування призначення виборів мера Харкова не буде ніяких санкцій. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" член ЦВК Юрій Мірошниченко, коментуючи ситуацію зі смертю чинного мера міста Геннадія Кернеса.

"Місто може бути без мера певний час, тому що ніяких санкцій за те, що терміни не будуть витримані, в законі немає. Але ми виходимо з того, що є передбачені законом і Виборчим кодексом вимоги, в рамках яких здійснюватимуться звернення у Верховній Раді та призначення Радою позачергових виборів мера Харкова. Це політичне питання, яке може бути затягнуте, і за це не буде ніяких санкцій ні до парламенту України, ні до тих, хто повинен робити такі подання", — сказав він.

Читайте також: Боротьба буде гострою – політолог про ситуацію в Харкові після смерті Кернеса

Популярні відео

За словами Мірошниченка, на позачергові вибори потрібно багато коштів з бюджету.

"Це велике навантаження, десятки мільйонів гривень, це необхідна процедура. Вибори — процедура, без якої не може бути реалізована місцева влада, яка обирається на певний період. У бюджеті потрібні відповідні кошти", — сказав він.

Читайте також: Після смерті Кернеса вибори мера Харкова можуть затягтися — названі причини

Нагадаємо, 16 вересня Кернеса на приватному літаку транспортували до берлінської клініки "Шаріте" для лікування від коронавірусу і запалення легень. 25 жовтня на місцевих виборах він набрав 60,34% голосів виборців і втретє був обраний харківським міським головою. З моменту госпіталізації Кернес не з'являвся на публіці, що дало підстави для різних чуток.

У ніч на 17 грудня новообраний мер Харкова Геннадій Кернес помер в берлінській клініці "Шаріте", де лікувався від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги