Боротьба буде гострою – політолог про ситуацію в Харкові після смерті Кернеса

За законом треба провести нові вибори, заявив Фесенко

Боротьба буде гострою – політолог про ситуацію в Харкові після смерті Кернеса

Політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував смерть Геннадія Кернеса та що буде далі в управлінні Харковом.

«У нинішній ситуації треба проводити повторні вибори міського голови, тому що після перемоги він хоч і заочно, але отримав повноваження міського голови. Але за законом треба провести нові вибори. Вони відбудуться наступного року. За це ще треба депутатам парламенту проголосувати, щоб призначити ці повторні вибори. Якщо це відбудеться, то… Чому я так кажу? Бо у нас була ситуація в Луцьку, коли пішов з життя мер міста Микола Романюк, але вибори не призначали декілька років», - заявив політолог.

Читайте також: Каденція на волосині - політолог вказав на проблему з оголошенням Кернеса мером

Тому, на його думку, можуть бути різні сценарії розвитку подій.

«Але, найімовірніше, вибори відбудуться і будуть запеклими, тому що останні 10 років Кернес був фігурою №1 у Харкові, і у нього не було конкурентів. Явного фаворита немає, боротьба буде дуже конкурентною, гострою. Але кого б не обрали мером Харкова, він працюватиме з тією міською радою, де домінують представники партії Кернеса, вони й надалі впливатимуть на ситуацію в місті», - зазначив Фесенко.   

Популярні відео

Читайте також: Всі стурбовані — активістка розповіла про зникнення Кернеса

Нагадаємо, 16 вересня Кернеса на приватному літаку транспортували до берлінської клініки "Шаріте" для лікування від коронавірусу та запалення легенів. 25 жовтня на місцевих виборах він набрав 60,34% голосів виборців і втретє був обраний харківським міським головою. З моменту госпіталізації Кернес не з'являвся на публіці, що дало підстави для різних чуток.

У ніч на 17 грудня новообраний мер Харкова Геннадій Кернес помер у берлінській клініці "Шаріте", де проходив лікування від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги