Конституційна криза: в Кабміні відреагували на новий поворот у скандалі з КСУ

Ольга Стефанішина прокоментувала вердикт Венеціанської комісії

Конституційна криза: в Кабміні відреагували на новий поворот у скандалі з КСУ

Українська влада вже частково врахувала висновок Венеційської комісії щодо розв'язання конституційної кризи в Україні, яка виникла через скасування антикорупційного законодавства рішенням Конституційного суду

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Прозвучав і продовжує звучати заклик до парламентарів – врахувати висновок Венеційської комісії. Він вже частково врахований, зокрема в законопроєкті, який стосується відновлення системи електронного декларування. Тут Венеційська комісія підтвердила, що не може бути окремого законодавства для суддів, закон єдиний для всіх. Його мають виконувати навіть судді", - наголосила віцепрем’єрка.

Читайте також: Конституційна криза в Україні: ексголова КСУ назвав винних

Популярні відео

За її словами, "це очевидна річ, але важливо, що Венеційська комісія теж підтвердила це".

"А що стосується змін до реформування КСУ, то висновки Венеційської комісії ляжуть в основу тих законопроєктів, які парламент, уряд і президент напрацьовуватимуть спільно", - додала Стефанішина.

Читайте також: Без Росії не обійшлося – "слуга народу" про скандал з КСУ

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Венеційська комісія рекомендувала Україні внести зміни до закону про Конституційний суд, з огляду на кризу, що виникла в результаті його скандального рішення.

Джерело Україна 24 Теги